Raudona linija tarp REIKI ir Kvantinio gydymo (QH)

Senai gulėjo „stalčiuje“ šis rankraštis. Matyt atėjo eilė.Dažnai žmonės, klausia, ar Kvantinis gydymas (Quantum Healing QH) yra REIKI? Ar REIKI yra Kvantinis gydymas? Kuo šios praktikos panašios ir kuo skiriasi? Į šį klausimą atsakyti dviem žodžiais yra be galo sudėtinga. Kažkada rašiau, kad REIKI ir QH dvi skirtingos to paties medžio šakos. Jos kažkuo panašios, bet turi ir esminių skirtumų. Tačiau pabandykime tai panagrinėti plačiau. Juo labiau, kad iki šiol tokios studijos niekas nedarė. Jokių oficialių mokslinių tyrimų, įrodančių vienos ar kitos praktikos veiksmingumą nėra. Bet mes žinome, kad ir viena, ir kita nepriekaištingai veikia. Aš pateikiu tik savo privačią nuomonę.
Pirmas teiginys - kvantinis gydymas nėra REIKI ir neturi jokių sąsajų su REIKI

Tai iš esmės du skirtingi energetinio gydymo būdai. REIKI yra labai senas agregoras. QH – neturi susiformavusios agregorinės išraiškos. Skirtingi šie metodai dar ir todėl, kad šaknys skirtingos, o vaisiai – iš viso nepanašūs. Pavyzdžiui, pasak Richard Gordon, kuris parašė „Kvantinį prisilietimą“ (tai viena iš žinomiausių ir populiaresnių kvantinio gydymo krypčių), gerai supratus kas tai per metodas, tapatintis toliau su REIKI visiškai neįmanoma (Gordon, Quantum Touch 2.0, 2013). Ir netgi pats autorius R. Gordon kategoriškai tvirtina, jog „prisilietimas“ nieko bendro neturi su REIKI ir japoniškomis Mikao Usui praktikomis. Bėda ta, kad Lietuvoje per paskutinius 20 metu atsirado labai daug REIKI specialistų, o visuomenėje tvyro stereotipinė nuomonė, jog bet koks gydymas rankomis/energijomis, bet koks „prisilietimas“ savaime jau yra REIKI ir argumentų, jog tai netiesa – niekas nenori girdėti. Todėl neteisingas supratimas jau per giliai yra įleidęs šaknis į kolektyvinę pasąmonę. Taigi, dabar atėjo metas šį rūką kažkaip išsklaidyti.
Lietuvoje niekas nedarė jokių akademinių tyrimų, kas yra REIKI. O kas tada „Kvantinis gydymas“? Nors jau 5 metus dėstau šią metodiką privačiuose renginiuose, vis dėl to dauguma žmonių nežino atsakymų į šiuos klausimus. Netgi REIKI meistrai nežino kas yra QH. Todėl gydovams, kurie dirba ne REIKI sistemoje reikia gaišti daug laiko aiškinant tiek pacientams, tiek interesantams, tiek skeptikams iš sistemos, kad jie nėra kupranugariai.
Kažkada už didelius pinigus buvau inicijuotas į REIKI, praėjau 3 iniciacijas, o paskui reikėjo beveik 20 metų, gumbų ir mėlynių, asmeninių ieškojimų, suklupimų ir pakilimų, kad suvokčiau ką darau. Nes niekas, joks REIKI meistras mokytojas, pas kuriuos lankiau kursus to nemokė. Ir dabar, po daug metų praktikos, išsižadėjau REIKI ir šioje sistemoje nebedirbu. Atsisakiau REIKI ne todėl, kad tapau kažkaip nusistatęs prieš šią sistemą, bet jaučiuosi ją intelektualiai ir dvasiškai peraugęs. Tai svarbus mano gyvenimo etapas, kuris buvo vakar. Daug metų skyriau tam, kad suvokčiau patį gydymo energijomis mechanizmą ir supratau, kad su jokiais pavadinimais tai iš viso nesusiję. Tuo tarpu pati REIKI tradicija, toje versijoje, kuri man buvo dėstoma, nenumato galimybių užduoti klausimus mokytojui, kodėl ir kaip vyksta dvasinis gydymas, kokia jo chemija ir fizika. Man buvo pasakyta: taip darė mokytojai, daryk ir tu. Klausinėti nėra prasmės, tai ne šios žemės, ne šios dimensijos ir net ne žmonių reikalai, tiesiog dėk rankas, dėk ženklus, energija pati žino ką daro. Tuo tarpu norėjosi aiškumo. Kur jį gauti?
Ne kartą su pačiu savimi teko kaštai diskutuoti apie REIKI prasmę. Na gerai, gavai iniciacijas. Ir ką toliau su visu tuo daryti? Pirma – išgydyk save, paskui - skelbtis internete, kad darai REIKI? Ar tave kas nors išgirs? Tokių kaip tu šimtai. Kam esi įdomus? Žmonės irgi nekvaili, jaučia kas yra tikra, o kas netikra. Vėliau, kai atsirado šioks toks akademiškesnis požiūris į energijas, naudojau visą arsenalą: REIKI, Su Džok, Ci-gun ir žinoma savo paties, kaip man tada atrodė, išrastus metodus. Kai reklamavausi kaip REIKIstas, pas mane beveik niekas nėjo. Paskui reklamavausi, kaip QH praktikas. Reikalai pasikeitė. Atsirado dešimtys QH pritaikymo sėkmės istorijų, apie kiekvieną iš jų galima parašyti romaną. Ir iki šiol, beveik kiekvieną savaitę girdžiu iš savo pacientų: „jei tu darai REIKI, aš pas tave neisiu“. Ar tai neatrodo keista? Ir iš kur visuomenėje tokia antipatija REIKI? Gal tik man taip atrodo?
Pirma tai erzino, paskui glostė savimeilę, kad konkurentams REIKI‘stams ne kaip sekasi su marketingu. Bet paskui susimasčiau, ko gero tai labai reikalingas, tačiau praeitas etapas ir dauguma eilinių piliečių, kaip ir aš, vibraciškai jau dabar, realiu laiku yra praaugę REIKI agregorą ir šios energijos taikymas atrodo, kaip žibalinė lempa. Šviečia, bet nemodernu. Žmonės išrado elektrą, tai kam ta žibalinė lempa XXI a. antrame dešimtmetyje? Taip ir gimė galvoje palyginimas REIKI – žibalinė lempa. QH – led apšvietimas. Bet, jeigu nebūtų žibalinės lempos, ar šiandien turėtume led apšvietimą?
Tada reikia daug laiko, kad žmogui galėtum paaiškinti, kad aš iš tikrųjų nedarau REIKI. Visuomenėje tvyro skepticizmas todėl, kad atsirado per daug REIKI gydovų, kurie gavo iniciacijas internetu ir nežino ką daro. Kai kuriose, netgi valstybinėse švietimo įstaigose, kuriose mokoma masažų, merginoms yra rekomenduojama „praeiti REIKI“, esą tai užtikrina apsaugą ir klientai nenusiurbs. Iš savo patirties, kap ex REIKI meistras galiu pasakyti, jog tai daryti nebūtina, laiko ir pinigų švaistymas. Jus tiesiog įsiurbs į senai gerai veikiančią „verslo schemą“, įmerksite pinigus, o naudos nebus jokios. Bet jeigu žmogus labai nori praeiti REIKI, tegul eina. Blogiau nebus. Bet nebus ir didelės naudos. Todėl, kad REIKI kursai vedami dažniausiai paviršutiniškai, nenuosekliai, neduodant žmogui bazinio suvokimo, kaip vyksta gydymo energijomis procesas gamtoje. Gal būt yra ir puikių REIKI meistrų-mokytojų, kurie stengiasi savo mokiniams perduoti kuo daugiau žinių iš įvairiausių šaltinių. Keli mano pažįstami REIKI mokytojai kalba, jog gydymas REIKI energija irgi yra paremtas kvantine fizika. Deja, tokių vienetai.
Pati iniciacija dar nieko nereiškia. Geriausiu atveju iniciacija pakylėja, „atidaro kanalą“, bet pririša prie agregoro, kuris pirmoje pakopoje gali teikti palaimą, ekstazę nuo to kas įvyko. Bet kas toliau? O toliau – akistata su tikrove ir kankinantis klausimas: ką man su visu tuo daryti? Jeigu norite kvalifikuotai gydyti energijomis, jūs geriau nusipirkite gerų fizikos ir anatomijos vadovėlių, išklausykite Jono Gervės kursą, Volodios Levašovo bei Piotro Gariajevo video. Tai padės jums perprasti tam tikrus savaiminius gamtos dėsnius, kuriais naudojantis galėsite ir gydyti žmones rankomis, mintimis ir, žinoma, apsisaugoti. Nereikia atmesti ir akademinio mokslo, tačiau bėda ta, jog jis ignoruoja kai kuriuos akivaizdžius gamtos dėsnius todėl, kad labai inertiškas ir priklausomas nuo pinigų. Kai kurie dalykai, kurie vyksta gamtoje sąmoningai ignoruojami, nes jų atskleidimas ir viešinimas griauna nusistovėjusią socialinę piramidę, nes tai susiję su tikrovės suvokimo reikalais.
Pakelkite rankas, kas iš jūsų šiandien turi bent vieną REKI pakopą? Kiek iš jūsų rimtai, kasdien praktikuojate REIKI?. Kiek tai darote profesionaliai? Kiek jūs tyrinėjate pacientų istorijas ir savo patirtį? Kiek jūs parašėte straipsnių šia tema, parengėte pranešimų, paskaitų? Kiek Jūs galite atvira širdimi prisipažinti savo giminėms ir draugams, jog turite REIKI pakopą ir jums puikiai sekasi daryti karjerą? Kiek jumis tiki artimieji ir draugai? Ar jaučiate visuomenės palaikymą?
Tam tikra prasme visuomenėje tvyrantis skepticizmas yra pagrįstas ir tuo pačiu - be galo geras dalykas, ir tai, mus netradicininkus korporatyviai skatina tobulėti, apgalvoti tai ką darom bei ieškoti loginių atsakymų. Sistemai mes visi tiek REIKI, tiek QH gydovai esame šarlatanai. Būtent skepticizmas mane ir skatino judėti, ieškoti astakymų, kaip veikia REIKI, kaip veikia kvantinis gydymas ir kas geriau. Ir kiekvienas gautas atsakymas mane tolino nuo REIKI, kol visiškai nutolau. Jeigu kas pasirinkote REIKI kelią – labai gerai, gal jus tai įkvepia. Ir ačiū Dievui, jeigu Jūs tai darote profesionaliai. Bet dabar neskubėkime vertinti ir įsiklausykime į argumentus. Mat brėšiu raudoną liniją tarp REKI ir Kvantinio gydymo ir tada galėsite objektyviai pasirinkti.
REIKI – XIX, XX amžiaus energijos
QH – XXI amžius
Visų pirma REIKI ištakos – 19 a. Japonija. Pasakojama legenda, kad krikščionis japonas Mikao Usui, norėdamas išsiaiškinti, kaip Kristus darė išgijimo stebuklus, paniro į senuosius Tibeto raštus. Medituojant ant Kurajamos kalno, jam pradėjo rodytis simboliai. Paskui, nusileidęs nuo kalno, išsigydė savo sužeistą koją, pradėjo gydyti žmones. Vėliau XX a. atsirado verslo planas ir REIKI gydovai buvo įšventinami per ritualus. Taigi, REIKI kilmė – legenda, mistika.
Kvantinio gydymo kilmė – mokslas. Jo pradininkas JAV indų kilmės kvantinės fizikos atstovas Deepak Chopra. Ši gydymo energijomis tradicija susijusi su šiuolaikiniu moderniu mokslu, moksliniais pasiekimais. Pagrindinės mokslo šakos, kuriomis ji remiasi yra kvantinė fizika, matematika, biologija, neurofizika, bei kiti fundamentiniai mokslai. Iš esmės stengiamasi į kasdieninį realybės suvokimą perkelti žinias apie dvilypę gamtos prigimtį ir natūralias energijų judėjimo kryptis.
Taigi pirmasis raudonas siūlelis: REIKI – mistika, ezoterika, tradicija. QH – žinios, mokslas, progresas. REIKI gydovas negali paaiškinti savo veiksmų prasmės, nes atlieka veiksmus, kuriuos darė jo mokytojas. Tai yra tradicija, kuri perduodama iš mokytojo mokiniui už pinigus tinklinio marketingo principu. Tuo tarpu kvantinio gydymo atstovas gali paaiškinti kiekvieną atliekamą veiksmą, jis žino kaip vyksta konkrečios ligos konkrečiu atveju išgyjimo procesas tiek ląstelių, tiek energijų lygmenyje. Taigi, kvantinis gydymas efektyvrsnis, nes gydovas jaučia atsakomybę, gali motyvuoti savo veiksmus ir žino kokio rezultato galima tikėtis. REIKI atveju gydovas yra pasyvus rankų dėliotojas, jis negali pasakyti kaip vyksta gijimo procesas, nes už jį viską daro agregoro energija. Tuo tarpu QH gydovas – aktyvus energijos perpaskirstytojas. Jeigu ieškosime QH sąsajų su mistika, tai ši sistema tam tikra prasme yra kiniškos Ci-Gun moderni, šiuolaikiška versija.
Reiki sistemoje užtenka vykdyti mokytojo nurodymus ir jokiu būdu negalima galvoti, nes jei žmogui skauda, dėk ranka, esą energija pati žino ką daro. QH atveju reikia apgalvoti kiekvieną darbo su žmogumi žingsnį, mokėti fiksuoti pokyčius, mokėti koncentruoti dėmesį, matyti smulkmenas, dėlioti loginę dėlionę iš nelogiškai išsidėsčiusių pastebėjimų, o svarbiausia – turėti puikiai dirbančią vaizduotę. Tam reikalingas fundamentaliųjų mokslų išsilavinimas, filosofijos, biologijos, psichologijos ir parapsichologijos žinios. Labiausiai QH tinka žmonėms, kurie turi inžinerinį ar gamtos mokslų išsilavinimą. Galų gale užtenka pasikliauti sveika nuovoka ir dėsnių supratimu.
REIKI yra agregoras
QH – nėra agregoras
REIKI atveju, tarp Dievo, Visatos, Kūrėjo yra tarpininkas – agregoras. REIKI gydo ne energija, bet energija per agregorą. Jis yra galingas ir stiprus. Jis maitinasi ne vien tik iš Pagrindinio Visatos šaltinio, kas yra Šviesa, bet, deja, didžia dalimi iš žmonių. REIKI agregorą maitina žmonių tikėjimas, panašiai, kaip stebuklinga Marijos statulėlė ar Turino drobulė. Šiam agregorui pusantro šimto metų. Gana daug.
QH agregono nėra. Gal kai kam keistai nuskambės šis teiginys, bet galiu jį argumentuoti. Tuo pačiu uždėsiu tam tikrą kodą šiam paaiškinimui. Skaitykite gelmę, o ne paraidžiui. Kadangi REIKI yra senai ir gerai veikianti sistema, vadinasi tai yra didelė šeima, bendruomenė. Galima sakyti, jog tai bendruomeninis verslas, kurio šaknys – geros ir teisingos. Bendruomeniškumas – gerai, bet tai XX amžiaus energetika. Gyvenimas juda į priekį. Šiandieninių energijų išskirtinumas yra ne bendruomeniškumas, o individualumas, asmenybės konfliktas su sistema. Iš vienos pusės tai sukuria daug problemų ir iššukių, nes kyla natūralūs su tuo susiję pavojai. Kaip antai - pasąmoninė baimė, kad vienas lauke negali būti karys. Bet tai tik iliuzija, pasąmoninė baimės programa, atėjusi iš XX a. kolektyvinės karmos. Vadinasi žmonija kaip visuma grįžta prie gnostinio dvasingumo, kai atmetamas kolektyvas, kuris nieko gero neduoda ir liekama akistatoje vienu du su Dievu. Tuo tarpu lygegrečiai veikia instinktyvi baimė, jog asmeninis ryšys su savimi pačiu (krikščioniškoj tradicijoj – su Dievu) gali būti nesaugiai neteisingas. Tai yra gilios, pasąmoninės, genetinės baimės, t.y. kodai, kuriuos šis laikmetis reikalauja nulaužti ir išmokti žengti į nebūtį kiekvieną sekundę.
Laikytis tradicijų šiandieniniame dvasingume ir juo labiau – dvasinėje medicinoje – nėra racionalus sprendimas. Dabartinės energijos reikalauja kūrybiškumo ir inovacijų, o jas galima efektyviausiai reikšti kai neesi tradicijoje bei jauti vientisybę su viskuo ką mato tavo akys, kas yra aplink. Tai ir yra Meilė. Tradicija – griauna meilę, nes yra aklas algoritmas. Kažkada, tam tikromis aplinkybėmis jis buvo reikalingas ir davė naudą, o dabar – ne. Vadinasi, jeigu mes norime gydyti Meile, vadinasi turime nutolti nuo bet kokių tradicijų ir sistemų.
O dabar šiek tiek arčiau žemės. QH – nėra agregoras. QH remiasi žiniomis apie realią visatos sandarą ir dėsnius. QH iš esmės remiasi Žemės Centro energija, o tai koreliuoja su akademiko Jono Gervės įžvalgomis („Voprosy evoliucii“, 5, 6, 7 paskaita, žr. Youtube.com ). Kai žinai ne žmonių kurtus dėsnius, supranti kaip ir ką daryti. Dabar toks palyginimas. REIKI – tai žvejai, kurie stovi ant Palangos tilto su vienodomis meškerėmis, vienodaiskabliukais, vienodomis ritėmis ir žvejojama vienodame gylyje. Pagauna tas, pro kurio kabliuką plaukia žuvis. QH – kitoje tilto pusėje stovintys žvejai. Jie visi naudoja skirtingus žvejybos įrankius, matuoja gylį, mąsto kaip juda žuvis jūros dugne, naudoja skirtingas blizges, skirtingu masalus ir juos keičia priklausimai nuo aplinkybių. Todėl jų krepšiai pilni. Todėl ir sakau, kad QH agregoro nėra, nes nėra kolektyvo, nėra vienodos viesiem privalomos sistemos. Tačiau egzistuoja tam tikros atskirų autorių patirtimi grįstos kryptys (pvz. Quantum touch, Teta healing, etc) ir konkurencija, paremta noru padėti žmogui. Kiekvienas QH gydovas yra išradėjas ir inovatorius, jis tiria situaciją ir taiko kūrybiškus sprendimus. QH mokytojas savo mokiniams atveria suvokimą, kaip srūva energija Visatoje. Mokinio užduotis – atrasti savo metodus, kaip energiją nukreipti gydymo tikslams. Jokių iniciacijų, jokių įšventinimų nereikia.
Galų gale finansiniai reikalai.
REIKI yra verslo planas. Teko girdėti, kad REIKI 2 pakopa šiandien kainuoja 200 eur. Galiu pasakyti, kad tais laikais, prieš 17 metų, kai gavau REIKI 2 pakopą, ji kainavo 200 litų. Kodėl pabrango? Iniciacijos į REIKI meistrus kainuoja per 1000 eur. Anksčiau buvo 500 litų. HQ – tokių kainų nėra. Nėra ir jokių iniciacijų. Tačiau reikia nuoseklumo pirmiausia pertvarkant savo asmeninį tikrovės suvokimo aparatą dirbti visai kitais principais. Tai užima laiko. Mokytojas parodo kaip teka energijos, toliau jau mokinys, ketinimo jėga siekia pokyčių. Taigi, jei norite gydyti energijomis žmones, bet nenorite pasakiškų investicijių į REIKI, galite pasirinkti QH kelią. Tai modernus ir šiuolaikiškas kelias, kuriuo einant mokotės pažinti kitokią tikrovę. Išmokus – jūsų smegenys veiks kitaip. Bet iškils daug iššūkių, pavyzdžiui, kaip su kitokiomis smegenimis gyventi tarp „normalių“ piliečių, tėvų, draugų, sutuoktinių, kurie progai pasitaikius sukios rodomąjį pirštą ties smilkiniu. Tam, kad sėkmingai dirbti, reikia turėti svarius argumentus ir įrodymus. Tam padeda reikalingos kvantinės fizikos, biologijos, anatomijos, psichologijos ir parapsichologijos žinios ir svarbiausia – patirtis. Jokių simbolių negausit. Tiesiog išmoksit dirbti su vaizduote. Aš daug metu tai dėstau žmonėms ir nededu jokių autorystės ženklų, neva tai mano atrasta gydymo energijomis sistema. HQ priklauso ne man. Aš negaliu savintis tai, kas man nepriklauso. Galų gale energijos yra nemokamos.
Simboliniai moksečiai atsiranda tik tada, kai nuomojamos patalpos, keliaujama, ar eikvojami kiti svarbūs ištekliai, tokie kaip laikas. Todėl QH ir gydymo, ir mokymo kaina yra pagrįsta logiškai. Nafta po žemėmis irgi yra nemokama ir priklauso visiems. Tačiau degalinėje yra kaina, nes kažkas investuoja laiką ir pinigus, kad kuras būtų prieinamas kiekvienam.
Tad iš esmės alternetyviuose gydymuose mokama ne už energiją, o už laiko sąnaudas.
Europoje yra priimta, kad bet koks darbas su žmogumi, ar tai būtų masažas, ar paglostymas, ar patarimai, ar konsultacija, ar kitokia pagalba, kainuoja. Kaina siekia nuo 0,50 iki 2 eur už minutę. Kainų dydis šiose žirklėse priklauso nuo daugelio aplinkybių. Jei tai daroma salone, kuris yra nuomojamas prestižiniame rajone, pvz. tai yra privati klinika, kaina gali būti ir 2 eur. už minutę. Jei tai daroma namie, privačiame salone, kur niekas nekainuoja, tai kaina gali būti ir pusė euro už minutę. Seanso trukmė gali būti nuo pusvalandžio iki valandos. Lietuvoje žmonių pajamos mažos, todėl optimali kaina yra pusė euro už minutę. Jei seansas trunka valandą, seanso kaina negali būti didesnė nei 30 eur. Į šią kainą įeina ir dalis oficicialiems mokesčiams. Jei Vokietijoje ar Olandijoje už 20 min REIKI seansą jūs paprašysite 70 eur. (teko girdėti, kad lietuviai svetur taip elgesi), jus pasiųs po velnių. Lietuvoje tai būtų apiplėšimas viduryje dienos. Netgi Lietuvije už pusvalandinį REIKI seansą kai kur prašoma net 100 eur. O jeigu daromas stuburo tiesimimas (P. Elkunovičiaus) tai prašoma ir kelių šimtų. Kuo pagrįsta tokia kaina?
Taigi QH kainos pagįstos logiškai ir atitinka socialinių paslaugų rinkos įkainius Europoje. Tuo tarpu REIKI kainos yra paimtos iš lubų, nes tokias liepia nustatyti mokytojai.
Kiekvienas turi teisę pasirinkti.
Jeigu jūs esate pacientas ir patekote pas REIKI specialistą, kuris sako, jog daro kvantinį gydymą, bėkit lauk iš ten greičiau. REIKI‘stas gali daryti tik REIKI. Jeigu jis daro kvantinį gydymą tai jis negali daryti REIKI. Bent jau taip man aiškino keli garbūs REIKI mokytojai, sakydami, jog energijų negalima painioti. Tačiau yra REIKI specialistų, kurie persikvalifikuoja, taip kaip padariau aš. Ir tie, kurie tai padaro, prie REIKI, kaip taisyklė, nebegrįžta. Tada net nesinori prie pavardės rašyti, jog esi REIKI meistras. Tie REIKI‘stai, kurie perpranta naujas energijas, t.y. išmoksta dirbti naujoviškai prie tradicinių metodų nebegrįžta. Bet jeigu REIKI meistras daro kvantinį gydymą, vadinasi jis žarstosi naujais, patraukliais pavadinimais, o daro vis viena REIKI. Taigi, painiavos dar daug ir reikalinga platesnė diskusija, gal būt specialios konferencijos formate.
Dažnai žmonės klausia, o kaip atsisakyti REIKI? Ar tai įmanoma?
Geras ir aktualus klausimas. Galiu atsakyti iš savo praktikos. Jeigu jūs norite tikrai padėti žmonėms, jums Dievas, Kūrėjas ir Visata neleis užsiiminėti REIKI. Kad egzistuoja kažkokie išstojimo ritualai, apie tai neesu girdėjęs. Geriausias būdas yra pamiršti REIKI ir ieškoti savo kelio.
Nepretenduoju į tiesą. Kas turite kitokią nuomone, galite prieštarauti, diskutuoti.
Gintaras, 2017 m. birželis